Відповідно до ст.6, п.9 ст.39 Закону України "Про місцеві державні адміністрації, пункту 7 ст.55 Закону України "Про місцнве самоврЯдування в Україні, на виконання спільного розпорядження голови облдержадміністрації та голови обласної ради №115/13 від 09.04.2015р. "Про створення регіональної робочої групи з розроблення перспективного плану формування територіальних громад Житомирської області". В районі проведено 2 засідання робочої групи з розроблення перспективного плану. На даний час перспективний план формування Андрушівської територіальної громади розроблено.
До відома жителів Андрушівського району.
20 травня 2015 року об 11 годині в приміщенні прокуратури Андрушівського району за адресою: вул. Леніна, 19, м. Андрушівка проводитиме особистий прийом громадян заступник прокурора Житомирської області старший радник юстиції Козлов Юрій Олексійович.
ДОРОГІ ВЕТЕРАНИ, ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ!
В майський період весняного буйноцвіття знову приходить до нас чергова 70 - річниця Свята Перемоги. З великим відчуттям відповідальності хочу звернутисьдо усіх визволителів, високоповажних ветеранів Великої Вітчизняної війни!
Ми завжди пам'ятаємо, що - 9 травня - це особливе для нашого народу свято Перемоги - іншого такого, такого великого, наскільки і вистражданого, у нас, мабуть, не знайти. Для нас, нині живущих, подвиг військового покоління - це абсолютний еталон служіння ідеалам свободи, справедливості та добра – це суміш печалі й радості для нас усіх, пов'язаної зі спогадами буремних років війни, з весною, народженням та розквітом нового життя. Низько схиляємо голови перед визволителями і щиро вітаємо із Днем Перемоги у Великій Вітчизняній війні! Згадаймо, що за чотири роки війни Україна заплатила за свою свободу, за право жити на рідній землі більше ніж десятьма мільйонами життів своїх синів і дочок. Це надзвичайно висока плата, щоб жити вільно на Батьківщині. У цей славний незабутній день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану Дітям війни, які на своїх плечах винесли тягар у повоєнні роки та підняли країну з руїн. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку не знало людство. Грядущі покоління у вічному боргу перед Вами, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які Ви проявили в боях за рідний край. Подвиг воїнів-переможців непідвладний часу, як і безмежна наша вдячність всім, хто відстояв нашу Вітчизну, виявив нездоланну мужність та незламність духу. І сьогодні Ваша мужність, життєва мудрість, ставлення до ратного і громадянського обов'язку – це належний приклад для наслідування. Обов'язок нащадків – бути гідними безприкладного життєвого подвигу, усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на українській землі. Саме Вам - воїнам визволителям, від щирого серця завдячуємо свободою та мирним небом, тим, що сьогодні можемо жити у мирі, ростити дітей, обробляти лани, радіти успіху у досягненні мети, посміхатися сонцю. Вічна слава переможцям! Вклоняємося доземно солдатським вдовам, всім солдатам, що міряли дороги крізь війну, щоб нам сьогодні мріяти й любити. Нехай мир і злагода завжди живуть у наших душах і серцях, хай це світле травневе свято і наші щирі побажання додадуть усім нам нових сил і натхнення для здійснення майбутніх сподівань і трудових звершень. Слава Господу Богу, слава Неньці - Україні!
Дорогі ветерани! Шановні жителі Андрушівщини!
8-9 травня 2015 року Україна та світ вшановуватимуть пам’ять мільйонів, що стали жертвами буремних подій Другої світової війни та полягли в боротьбі проти диктаторів за мир та демократію.
70 років тому наші діди і прадіди вели боротьбу за визволення своєї Батьківщини і країн Європи від нацизму. Саме тут, на нашій землі, розгорнулися чи не найстрашніші трагедії. За перемогу наш народ заплатив неймовірно високу ціну – мільйони загиблих, поранених та ненароджених. Десятки тисяч українських міст і сіл були перетворені на руїни, чверть жителів залишилися без даху на головою.
Дорогі ветерани! Ми вклоняємося Вам до землі і висловлюємо глибоку синівську шану за мужність у боях, стійкість та самопожертву. Ви відстояли Україну від фашистського супостата і потім своєю ратною працею піднімали країну з руїн, будували життя для своїх нащадків. А сьогодні Ваші онуки та правнуки перебуваючи у зоні проведення антитерористичної операції теж захищають цілісність та неподільність нашої Вітчизни, виконуючи свій синівський обов’язок.
У ці пам’ятні дні бажаю всім, щоб високі почуття щирої любові до України об’єднували всіх нас і надихали до творення достойного життя українського народу.
Хай завжди над Україною буде мирне небо!
Пам’ятаємо. Перемагаємо.
Голова районної державної адміністрації О.М. Дудар
8 травня 2015 року на Андрушівщині розпорядженням голови районної державної адміністрації від 07.05.2015 року № 135 «Про оголошення Дня жалоби» оголошено День жалоби за загиблим військовослужбовцем 30-ї механізованої бригади Збройних Сил України Ковальчуком Олександром Івановичем.
У день жалоби на всій території Андрушівського району на будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій буде приспущено Державний Прапор України.
О 12 годині хвилиною мовчання буде вшановано пам'ять загиблого.
У цей день відмінено розважально-концертні заходи, спортивні змагання.
Поховання загиблого військовослужбовця відбудеться о 12.00 в с. Павелки, вул. Набережна, 19.
7 травня 2015 року для будівельників оборонних споруд у Луганській та Донецькій областях Андрушівським районом до облдержадміністрації було доставлено продукти харчування. Зібрано овочі, крупи, макаронні вироби, рослинну олію та сало, консерви домашні, тушковане м'ясо, яйця, томатна паста, борошно, печиво, цукор, чай (загальна вага 370 кг.).
Районна державна адміністрація висловлює подяку всім, хто долучилися до збору допомоги: ТОВ «УкрАро РТ» (керівник Якимчук С.А.), ПП «ІМПАК» (керівник Маліновський С.В.), ПАТ «Червонський цукровик» (виконавчий директор Зінчук С.О.), ТОВ «Андрушівський елеватор» (керівник Свояк В.О.), ПОСП «Надія» (керівник Семенюк В.І.), СФГ «Демитра» (керівник Ткаченко Д.В.), СТОВ «Старокотельнянське» ( керівник Ракович А.С.), фермеру Володимиру Льоху, ФОП Тихончук В.Д., приватним підприємцям Гринишину В.Є., Кузьмичу М.М., маркету «Наш Край», Червоненському селищному голові Ящуку Ю.В., Андрушівській міській раді, працівникам УПСЗН райдержадміністрації та територіального центру соціального обслуговування, районній організації товариства Червоного Хреста.
Лише спільними зусиллями ми зможемо перемогти ворога.
Керівник апарату райдержадміністрації О.Ю. Савенко
Розпорядженням голови райдержадміністрації №119 від 21 квітня 2015 року «Про проведення перевірки відповідно до Закону України» «Про очищення влади» розпочато перевірку достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади» стосовно керівництва (першого заступника та керівника апарату), керівників структурних підрозділів та спеціалістів райдержадміністрації.
Просимо громадськість долучитися до проведення зазначеної перевірки, зокрема просимо у строк до 15 червня 2015 року повідомити райдержадміністрацію про факти здійснення вищезазначеними особами у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року заходів, спрямованих на узурпацію влади В. Януковичем, підрив основ національної безпеки, оборони чи територіальної цілісності України, що спричинило порушення прав та свобод людини, а також про факти здійснення ними заходів, спрямованих на перешкоджання реалізації конституційного права громадян України збиратися мирно і проводити мітинги, походи і демонстрації або спрямовані на завдання шкоди життю, здоров'ю, майну фізичних осіб у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.
Керівник апарату райдержадміністрації О.Ю. Савенко
Нагадуємо читачам, що Андрушівський район серед восьми інших районів області став учасником ІІІ фази спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»
Заявки для участі у конкурсному відборі від Андрушівського району подали тринадцять сільських рад, а за результатами рейтингових показників конкурсний відбір пройшли та стали учасниками ІІІ фази Проекту:
Міньківецька, Зарубинецька, Любимівська та Яроповицька сільські ради.
У третій фазі Проекту чотири територіальні громади району отримають можливість реалізувати міні проекти у наступних сферах:
- енергозбереження та енергоощадні технології
- водопостачання
- охорона здоров’я
- охорона навколишнього середовища
Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури становитиме $10000. Проекти виконуватимуться на умовах спів-фінансування. Так, Проект надаватиме 75%, місцеві бюджети - 20%, громади - 5%. А на кожен енергоощадний мікро-проект, який обере громада, проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» виділятиме до $15000.
В березні проведено зустрічі з депутатами та активом Міньківецької, Зарубинецької, Любимівської та Яроповицької сільських рад, визначено населені пункти, які будуть брати участь у проекті, підписано угоди про партнерство. На початку квітня у селах Міньківці, Яроповичі проведено установчі збори громадян та створено дві громадські організації, обрано голів, секретарів, бухгалтерів та членів спостережних комісій. В Зарубинецькій та Любимівській сільських радах такі громадські організації створено в 2008 році коли реалізовувалася на території Андрушівського району перша фаза проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
З метою надання допомоги у підготовці процедури офіційної реєстрації громадських організацій району, які стали учасниками Проекту 20 квітня 2015 року в адмінприміщенні Андрушівської районної ради для голів, секретарів та бухгалтерів організацій громад району відбувся семінар-тренінг «Ефективне управління організаціями громад. Планування діяльності»
В семінарі брали участь голова районної державної адміністрації Дудар О.М. та голова районної ради Костик В.В.
Координатор Житомирського обласного ресурсного центру Георгій Федорук, який проводив тренінг, ознайомив учасників з основними аспектами створення організацій громадян їх реєстрації та діяльності.
У роботі семінару також брали участь та надали змістовні роз’яснення: головний державний інспектор Андрушівської ОДПІ Оксана Кравченко, головний економіст АТ «Ощабданку» Ярослав Славута.
Паралельно з проходженням процедури реєстрації громадських організацій буде визначено потреби членів домогосподарств вищезгаданих населених пунктів шляхом опитування. Після чого, на загальних зборах громадян буде визначено пріоритетну проблему громади. А далі, клопітка праця членів громадських організацій, які будуть спонукати до співпраці жителів територіальних громад. Адже мета Проекту закладена у самій назві – «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Прокуратурою Андрушівського району, з метою захисту інтересів держави, заявлено позов про стягнення з приватного сільськогосподарського підприємства “Заготзерно” на користь міськради 47,5 тис грн боргу за оренду землі.
Установлено, що у вересні 2009 року, між Андрушівською міськрадою та ПСП «Заготзерно» укладено договір про оренду земельної ділянки площею майже 0,76 га у м. Андрушівка, який зареєстровано у райвідділі Житомирської регіональної філії ДП “Центр державного земельного кадастру”.
Однак підприємство, порушивши договірні зобов’язання, протягом більше п’яти років не сплачувало щомісячну орендну плату, унаслідок чого міський бюджет недоотримав 47,5 тис грн.
Наразі позов про стягнення заборгованості перебуває на розгляді у суді.
Прес-служба прокуратури Житомирської області
Прокуратурою Андрушівського району здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Установлено, що службові особи ТОВ „Андрушівський елеватор” провели реконструкцію виробничих потужностей та під’їзної залізничної колії, порушуючи вимоги чинного законодавства, умисно, з корисливих мотивів, не уклали договори про пайову участь у розвитку інфраструктури селища.
Унаслідок таких протиправних дій, до місцевого бюджету м. Андрушівка минулого року приватним підприємством не сплачено понад 1,6 млн грн.
Наразі у кримінальному провадженні триває досудове розслідування, яке здійснюють органи міліції.
Всього з початку року на території Андрушівського району виникло 32 пожежі,
По причинам пожежі – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі та неправильне влаштування та несправність нагрівальних печей та димарів – виникло 9 пожеж. Одним із прикладом по даним причинам, 06 квітня 2015 року виникла пожежа в житловому будинку, за адресою: с.Любимівка, вул. Леніна.
Внаслідок пожежі було знищено дах будівлі та врятовано 3 особи. До приїзду пожежних сусідом, Костюком Сергієм Миколайовичем, який і виявив пожежу, внаслідок його справним діям було врятовано 3 особи, які знаходилися в будинку.
Тому ще раз, Андрушівський районний сектор, нагадує правила користування пічним опаленням:
- опалювальні установки повинні відповідати протипожежним вимогам стандартів, будівельних норм та інших нормативних актів;
- повітронагрівальні та опалювальні прилади повинні розміщуватися так, щоб до них був забезпечений вільний доступ для огляду й очищення;
- очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом всього опалювального сезону, опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці;
- печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступи) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм не менше 38 см. від дерев’яних конструкцій перекриття горища.;
- відстань від печі до товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м., а від топкових отворів – не менше 1,25 м.;
- біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі повинен бути металевий лист розміром не менш 0,5х0,7 м;
- на горищах усі димові труби й стіни, в яких проходять димові канали, мають бути оштукатурені.
Та, якщо лихо все таки трапиться, негайно викликайте оперативно – рятувальну службу за телефоном - 101.
Андрушівський РС Управління ДСНС України у Житомирській області
З 1 по 30 квітня 2015 року стартував Всеукраїнський місячник “Спорт для всіх- спільна турбота”, метою якого є покращення умов для регулярних занять масовою фізичною культурою різних соціальних і вікових груп населення за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення.
Протягом місячника за участю громадськості будуть упорядковані та облаштовані спортивні майданчики.
Просимо приєднатися до акції всіх небайдужих мешканців міста Андрушівка, сіл та селища району, суб’єктів підприємництва, громадські організації.
Постановою КМУ від 04.03.2015р. №105 затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі - Порядок).
Для виплати компенсації підприємство, установа або організація подає щомісяця до 15 числа управлінню праці та соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам згідно з додатком 1 Порядку, погоджений військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу, в частині підтвердження призову та проходження військової служби.
Отримати більш детальну інформацію можливо в управлінні праці та соціального захисту населення Андрушівської райдержадміністрації, що знаходиться за адресою: м.Андрушівка, вул.Зозулінського, 5 або за тел.2-11-34.
Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення М.М.Ляшук
Дорогі андрушівчани!
В березневі дні український народ віддає шану Герою України – Тарасу Григоровичу Шевченку. Наш Великий пророк двісті років веде нас до справжньої сильної країни. Країни, якою будуть пишатися всі українці, де б вони не жили тут чи за її межами. Завжди, коли українцям було важко, коли вони виборювали свою свободу, Тарас був зі своїм народом.
Зараз його слово правди, слово віри допомагає нам розбудовувати Україну, припиняти розбрат та протистояння. Коли сьогодні агресор загрожує нашій землі, наш Тарас разом з нами в нашому строю. І з ним, його «борітесь - поборите», яке стало нашим гаслом, нашою зброєю, ми переможемо тому що з нами правда, з нами - Бог ,з нами Україна, і з нами – наш Великий Тарас.
Шановні земляки!
Вклонімося пам'яті великого сина українського народу, не забуваймо ніколи його повчальних звернень до нас українців, дорожімо своєю гідністю, своїм добрим ім'ям.
Голова ради В.В. Костик
Незаконная охота в Андрушевском районе Житомирской области для браконьера стала роковой.
Об этом сообщает Житомирское облуправление лесного и охотничьего хозяйства.
Так, 28 февраля около 17 часов в лесном квартале Андрушевского лесничества государственного предприятия «Попельнянское лесное хозяйство» на территории охотничьих угодий ООО «Камиа Плюс» вблизи с. Городковка Андрушевского района при проведении незаконной охоты произошел несчастный случай со смертельным исходом.
Житель Киева, уроженец с. Городковка Андрушевского района в результате неосторожного обращения с оружием, из охотничьего карабина выстрелом в область шеи смертельно ранил своего товарища, также жителя Киева.
Ранее в охотничьих угодьях Житомирской области задержали группу браконьеров, которые застрелили беременную самку лося.
Керівники районів області продовжують звітувати на житомирських телеканалах про стан виконання мобілізаційних завдань, готовність до реагування на надзвичайні ситуації, допомогу військовослужбовцям, які беруть участь в АТО, та переселенцям.
Так 18 лютого перший заступник голови Андрушівської райдержадміністрації Олег Борисов взяв участь у записі програми «Актуально!» обласної телерадіокомпанії. За словами посадовця, доведені мобілізаційні завдання в районі виконано на 100%. До лав Збройних Сил України призвано і трьох співробітників райдержадміністрації, один з яких – доброволець.
Місцеві керівники не залишаються осторонь проблем земляків-військовослужбовців. Матеріальну допомогу отримало шестеро поранених. Олег Борисов констатує, що, на жаль, в Андрушівському районі поховали трьох бійців і зараз триває процес оформлення документів на отримання допомоги рідними загиблих, а одна сім’я перебуває на квартирному обліку.
«Військові дії на сході України об’єднали жителів Андрушівщини. Жоден підприємець не відмовив, коли ми зверталися за допомогою. Постійно купуємо засоби захисту і тепловізори, а також нещодавно відремонтували для бійців автомобіль УАЗ. Приємно, що активно допомагають військовим і діти. Напередодні Дня святого Миколая школярі збирали солодощі, каву, чай та малюнки. На знак вдячності із зони АТО бійці передали їм прапор зі своїми автографами. А зараз діти плетуть маскувальні сітки», - розповів Олег Борисов.
За словами першого заступника голови райдержадміністрації, на Адрушівщині проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо дій населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Розповсюджуються пам’ятки та діє «гаряча лінія», а також триває перевірка 46 захисних споруд.
Не залишають без уваги і 250 переселенців, які прибувають в район зі сходу держави. Вони проживають переважно в родичів і знайомих. 19 внутрішньо переміщених осіб перебувають на обліку в центрі зайнятості, а дехто вже працевлаштований на ТОВ «Андрушівський маслосирзавод».
19 лютого в телепрограмі «Актуально!» звітував голова Попільнянської райдержадміністрації Роман Суботенко. «Завдання поставки мобілізаційних ресурсів у рамках четвертої хвилі часткової мобілізації виконані на 100%. За весь час військових дій на сході України до лав Збройних Сил мобілізовано 342 жителі району, з яких 20 – це добровольці», - звернув увагу керівник району.
За словами Романа Суботенка, 139 сімей військовослужбовців, задіяних в АТО, в яких є діти, отримали допомогу в розмірі 1 тис. грн. Окрім цього, по 5 тис. грн. надається на лікування пораненим. Щотижня з району відправляють в неспокійний регіон засоби захисту та гігієни, продукти та навіть домашню випічку. Голова райдержадміністрації наголошує, що завдяки волонтерам на Попільнянщині відремонтовано два БТРи, КамАЗ та автобус, які передали 95-ій Житомирській окремій аеромобільній бригаді, а зараз готують ще один БТР і КамАЗ.
Особлива увага зосереджена й навколо заходів, спрямованих на протидію надзвичайним ситуаціям. Так розповсюджуються пам’ятки, уточнюються плани евакуації, проводяться навчання, працює телефонна «гаряча лінія». В Андрушівському районі налічується 53 захисні споруди, з яких перевірено 38, а проінвентраризовано – 10.
Як повідомив Роман Суботенко, у районі зараз перебуває 179 вимушених переселенців, які в основному проживають у рідних і знайомих. Додатково зарезервовано 10 приміщень, в яких зможуть розміститися 42 людини, а також тривають ремонтні роботи в лікувальному закладі, де знайдуть прихисток ще 10 осіб.
Наша компанія пропонує Вашій увазі міжкімнатні двері від виробника без посередників. Для зручності покупців ми об'єднали асортимент кількох фабрик і оптових постачальників в загальний контактно-інформаційний центр з метою підвищення якості обслуговування клієнтів.
Таким чином, звертаючись до нас, Ви маєте можливість в одному місці вибрати і купити двері міжкімнатні від виробника за низькими цінами без додаткових націнок. Роблячи покупку у нас, Ви купуєте двері безпосередньо зі складу постачальника.
У нашому каталозі представлено більше сотні моделей міжкімнатних дверей, серед яких Ви знайдете двері відомих виробників, виконаних з бруса і МДФ, з масиву сосни, вільхи, дуба, довговічною карельської берези, з цінної тропічної деревини венге, анінегрі, макоре в самому широкому асортименті. Є розкішні вінтажні варіанти, справжні витвори дизайнерського мистецтва, оброблені дубовим шпоном з ефектом старіння і сусальним золотом.
Якщо необхідно купити в Андрушівці міжкімнатні двері недорого, знайдуться прості, доступні за ціною вироби економ класу з соснового бруса і MDF, покриті плівкою, майстерно імітує натуральне дерево. Незважаючи на скромні ціни, вони вас не розчарують - прослужать довго і за зовнішнім виглядом, естетичним характеристикам не поступляться багатьом дорогим, елітним варіантами.
Можна підібрати спеціальні двері для ванної кімнати та туалету. Вони виглядають, як і звичайні, але покриті щільним непроникним шаром особливого німецького полімеру, який захищає дерев'яні деталі від впливу вологи і миючих засобів. Таке покриття виглядає дуже красиво і природно, і в той же час, перешкоджає всмоктуванню запахів, має підвищену зносостійкість - нанести на нього подряпину або потертість досить складно.
Ми робимо доставку і установку міжкімнатних дверей не тільки в місті Андрушівка але й по всій Житомирській області.
З усіх питань звертайтеся до менеджера за телефонами (093) 181-3150, (067) 166-4231
Сучасні технології являють собою ідеальну можливість при установці додати будь-якому архітектурному спорудженню презентабельність, красу. Заміський будинок, виробничий комплекс, міська квартира або офіс, оснащені надійною конструкцією, набувають максимальну естетичність, захищеність від шуму, теплоізоляцію.
Такий багатоплановий перелік вимог змушує проектувальників, архітекторів з особливою ретельністю підходити до вибору потенційних партнерів, щоб отриманий результат перевершив найсміливіші очікування. Тільки в цьому випадку конструкції - Рехау або будь-якого іншого висококласного бренду - будуть не просто частиною будівельного проекту, а також гармонійним доповненням бездоганного стилю.
Монтаж вікон ПВХ в Андрушівці
Приймаючи рішення купити конструкції в Андрушівці, слід враховувати безліч визначальних чинників: особливості будівельного проекту, загальний стиль будівлі, бажану шумоізоляцію, розміри, дизайнерські особливості, варіанти профілю, колірну гамму. Відповідність цим аспектам, значимим для професійних будівельників, а також вимогливих замовників під час установки вікон.
Для того щоб майбутня конструкція вікна володіла високою міцністю, компанія здійснює постійний контроль якості, нарощує технічну базу, ретельно стежить за останніми новинками у сфері виробництва та встановлення вікон ПВХ. Наявність власного заводу-виробника робить нашу роботу з виготовлення по-справжньому якісною, а цінову політику - максимально вигідною.
Установка вікон ПВХ в квартиру
Головна перевага виробничої компанії - необмежені можливості, а також готовність до взаємовигідної співпраці. Ми можемо виготовити будь-яку, навіть найскладнішу, незвичайну з точки зору дизайнерської ідеї віконну конструкцію з ПВХ, оперативно доставити замовлення на об'єкт, за гранично стислі терміни провести установку і монтаж.
Нам вдалося гармонійно поєднувати інноваційні технології, унікальні дизайнерські розробки, багаторічні традиції, перевірені часом, а також великою клієнтською базою, тому Ви можете не просто купити в розстрочку вікна ПВХ, але також стати володарем втіленого комфорту, стилю, надійності.
Ми робимо доставку і установку вікон ПВХ не тільки в місті Андрушівка але й по всій Житомирській області.
З усіх питань звертайтеся до менеджера за телефонами (093) 181-3150, (067) 166-4231
Ми виготовляємо, продаємо і встановлюємо вхідні металеві двері. З широкого асортименту ви можете вибрати і купити залізні двері. Крім цього, нами виконується установка вхідних дверей в Андрушівці і районах Житомирської області. У нас ви можете замовити як дешеві металеві двері економ класу, так і більш дорогі, що включають двері з покриттям МДФ, металеві двері масиву дуба і інші моделі. Вхідні двері пропонуються за адекватними цінами і з установкою.
Зараз вхідні двері є невід'ємним атрибутом більшості приміщень, які потребують постійної охорони від незаконного проникнення. Сьогодні кожен може купити залізні двері, тому що магазини, ринки і спеціалізовані сайти пропонують двері, ціни на які влаштують споживача з самим різним рівнем достатку.
Установка металевих дверей в Андрушівці
Тільки встановлення металевих дверей може гарантувати те, що злодії не потраплять у ваше житло. Металева тамбурні двері разом зі вхідними дверима є серйозною перешкодою. Завдяки посиленим конструкціям, металеві двері зможуть затримати зловмисника, поки не настигне допомога (охорона, міліція, небайдужі сусіди). Спеціальні наповнювачі та оздоблення перетворюють звичайні сталеві двері в конструкції спеціалізованого призначення, такі, як протипожежні двері, а антивандальне покриття двері робить її стійкою до зовнішніх впливів і руйнувань.
Вхідна залізні двері, ціна якої безпосередньо залежить від комплектації і дверної фурнітури, може бути виготовлена з підвищеною тепло- і звукоізоляцією, бути несприйнятливою до різних зовнішніх впливів. Наші вироби екологічні, довговічні, зручні і легкі в експлуатації.
Доставка вхідних дверей в Андрушівці
Крім виробництва металевих дверей, наша компанія займається їх доставкою і установкою дверей в Андрушівці і районах Житомирської області.
Ми пропонуємо широкий спектр послуг: розробка дизайну вхідних дверей, установка, ремонт, заміна фурнітури, а також гарантійне обслуговування.
Ми робимо доставку і установку вхідних металевих дверей не тільки в місті Андрушівка але й по всій Житомирській області.
З усіх питань звертайтеся до менеджера за телефонами (093) 181-3150, (067) 166-4231
Лісівка — село в Україні, Андрушівському районі Житомирської області. Населення становить 732 осіб. Село розташоване на берегах річки Гандзі, притоки Гуйви в південно-східній частині Житомирської області. Від Андрушівки віддалене на 3 км, а від обласного центру — на 50 км.
Історія
Поширена легенда про походження назви цього поселення така:
Загадково, по-змовницьки шумів ліс. Здавалось, йому не буде кінця-краю. Так думали прихожани. Але мужніх і дужих людей ніщо не лякало.
Та одного разу природні сили поглумились над прихожанами. Трапилось це вночі. Вітер злісно хилив додолу дерева. Люди, наполохані небаченим досі лихом, гуртом стояли біля господи свого старшини. Небезпека насувалась. Високо вгорі запалала блискавка і її вогненне дихання торкнулось гордих кучерявих дубів, іскрами посипалось на голови людей, запалило все довкола.
Пожежа вирувала. Велика вогненна лавина сунула на оселі, жадаючи спалити все. Але люди не хотіли вмирати, тому з сокирами і мечами в руках вступили в боротьбу за життя.
Падали додолу зрубані дерева. Ніхто не рахував жертв. Боротьба тривала довго, та на допомогу прийшла сама природа — невдовзі почалась злива і вогонь згасав. Важко дихаючи та скорботно зітхаючи, він помирав біля ніг людей.
Лихо, зім'яте силою, дружбою і сміливістю людей, залишило поселення. Настав ранок — світлий, лагідний, як ніколи раніше. Сонячні промені пробивались навипередки, щоб зігріти відважних життєлюбів.
Після цього люди з гордістю назвали себе лісівчанами, а поселення — Лісівкою. Вони поклялись назавжди лишитись на цій землі. Жили мирно, багато працювали і берегли відвойоване мужністю своєю життя.
Справді, по обидва боки поселення був Андрушівський ліс, і село було, наче в лісі. Від цього пішла і назва цього поселення — Лісівка. В поселенні проживали і українці, і поляки, тому село мало дві назви: Лісівка (українське) і Лясівка (польське).
В XVII ст. село належало польським панам. В 1793 році Лісівка відійшла до складу Російської імперії і належала Волинській губернії Андрушівського повіту.
За свідченнями очевидців, від Голодомору 1932–1933 рр. у селі загинула 41 людина.
Андрушівський парк або парк «Садиба Терещенка» — парк навколо садиби-палацу Бержинських-Терещенків, пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення, розташований у місті Андрушівці (районний центр Житомирської області); одне з улюблених місць відпочинку мешканців та гостей міста, його туристичний об'єкт.
У парку в середмісті Андрушівки розташовані ставки (на них щороку повертаються лебеді), палац Бержинських-Терещенків, декілька монументів другої світової війни радянської доби.
Площа парку — 9,38 га. Насадження верхнього ярусу — 150–170, а другого — 90–120-річного віку. Дендрологічний склад — дерева місцевих порід, хоча також ростуть рідкісні для цих широт кедр та коркове дерево.
Парк у Андрушівці був закладений у 1-й половині XIX століття тодішніми власниками села Андрушівка панами Бержинськими. У 2-й половині XIX століття, коли місцевий цукрозавод і графський маєток придбали українські цукрозаводчики Терещенки, парк і розташована у ньому садиба були розширені і реконструйовані (зокрема, Артемієм Терещенком). У Андрушівці дотепер пам'ятають діда Каленика, який ще в часи Терещенків підгодовував лебедів та доглядав за парком.
У теперішній час Андрушівський парк є пам'яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення, використовується як місце відпочинку й туристичний об'єкт.
Збігнєв Сцібор-Рильський (Zbigniew Scibor-Rylski) (10 березня 1917), генерал польської армії (капітан Армії Крайової під час Другої світової війни), учасник Варшавського повстання 1944 року. Разом із сестрами Калиною (*1910), Євою (*1912), Данутою (*1915) народився в родовому маєтку свого батька Оскара в Бровках (який володів також навколишніми селами - Ярешки, Шпичинці, Волиця). Незважаючи на революцію, стосунки з місцевим населенням були добрими, що дозволило родині рік проживати у власному маєтку, але вже 1918 року сім'я змушена була залишити Бровки і в 1920 році виїхала з України до Польщі. Оскар Сцібор-Рильський помер 1931 року.
Шевченко Олесь Євгенович (22 лютого 1940), народився в м.Сквира Київської обл. Журналіст, учасник національно-визвольного руху, політичний діяч, кавалер ордена "За мужність" 1 ступеня. У 1957 р. закінчив десятирічку у школі, що розміщувалася в маєтку Сцібор-Рильських. Надалі навчався й мешкав у Києві. Одружений з Лідією Шевченко ( дів. - Сидоренко, с. Бровки, 16 липня 1946), яка по материнській лінії (Шостаківські) є прямим нащадком діда президента УНР Михайла Грушевського Федора Грушевського.
З Бровками пов'язнані дитячі спогади Максима Рильського, який гостював у родичів по батьковій лінії, маєток яких знаходився в Бровках. Ці спогади знайшли відображення у перших віршах поета:
ДИТИНСТВО
М.Т.Рильський
На стільці я їду по Сахарі,
Пелікана з палички стріляю,
Поринаю в піну Ніагари,
Океан на трісці пропливаю.
Вчора був я лоцманом. Синіли
І ревіли темнокосі хвилі,
А сьгодні я господар вілли,
Де в саду блукають пави білі.
Взавтра маю їхати в Пампаси,
Де бізони бродять табунами,
І складаю їстівні припаси:
Сухарі, консерви, сир од лами.
А Ясько готує томагавки
І бурмоче, чистячи гвинтовки,
Що, мовляв, бізон - не для забавки,
А Пампаси - не Криве й не Бровки.
1911-1918
Під час правління польського короля Сигізмунда III село було колонізоване польським дворянством. Воно було власністю князів Любомирських, а потім Рогожинських. Починаючи з 18 століття, селом, яке входило до Сквирського повіту, володів рід Сцібор-Рильських. Село мало власну церкву та вітряний млин.
З 1834 року селом, разом із сусідніми Ярешками (загалом — 412 чоловіч. душ), володів Діонизій-Каетан (Діонисій Антонів) Рильський — двоюрідний брат Теодора Рильського — прадіда Максима Рильського і онук відомого Шимона Рильського, що належав до гербу Остоя. Протягом трьох років згідно з вибором місцевого дворянства Діонисій Сцібор-Рильський був сквирським повітовим суддею. У 1870 населення становило 723 православних і 39 католиків.
До 1918 селом володів Оскар Сцібор-Рильський (Oskar Scibor-Rylski) разом з дружиною Марією з роду Раціборовських.
За свідченнями очевидців, від Голодомору 1932–1933 рр. у селі загинуло 19 людей.
Бровки Перші — село в Україні, Андрушівському районі Житомирської області.
Село розташоване за 1 км від залізничної станції Брівки (з 1870 року) (лінія Фастів - Козятин). Село межує з селом Ярешки і підпорядковується спільній сільській раді.
Щодо походження назви села “Брівки” існує три легенди.
Перша роповідає, що на місті села було два великі озера. Люди почали селитися навколо цих озер, і дивлячись звисока, неважко було помітити, що будинки були ніби брови над очима. І саме на честь цього незвичного явища поселення назвали Брівками.
Інша розповідає,що жив тут пан, який мав у своєму розпорядженні велику територію. І була в нього дочка з надзвичайно красивими бровами. Саме на честь краси брів своєї доньки він назвав одне із сіл Брівками.
Третя легенда розповідає, що в нашому селі за часів козаччини жив козак на ім`я Бровко. У селі він побудував красиву церкву і саме на честь засновника цієї споруди село було назване Брівками.
В Андрушевском районе недалеко от центра, расположено живописное село Бровки Первые. В этой местности пока еще можно полюбоваться старинной усадьбой Рыльского. Развалины, к сожалению другого слова, не подберешь, все еще несут в себе вид былой славы и если бы, не «старания» людей над этой усадьбой не имела бы силу даже многовековая природа.
Территория, на которой расположен исторического значения дом давно не напоминает парк, скорее полу-лесье из-за которого даже уже и усадьбы полностью не разглядишь. И если не предпринять действий по спасению усадьбы то через пару лет Житомирская область довольно таки красивое здание со своей историей и легендами, одна из которых настолько невероятна, что даже те, кто ее рассказывает, сомневаются в достоверности.
В революционные времена восставший народный класс безжалостно уничтожал практически все, что принадлежало помещикам. И не миновать бы такой судьбы и поместью Рыльского, если бы сам хозяин не попросил местных представителей революционной власти в 1917 году не разрушать дом, а сделать из него школу. После такого разговора, а он проходил на крыльце усадьбы, по дошедшей до наших дней информации очевидцев хозяин вошел в дом и исчез. Местные старожилы предполагают, что в доме был подземный тоннель, через который помещик и скрылся, но, ни тоннеля, ни помещика так обнаружить и не удалось.
Второй не мнение интересной легендой (кстати, не такой уж и древней) является рассказ о том, как в село приехала женщина, называя себя наследницей помещика, долго расхаживала по парку с какой-то картой, а ночью пригнав спец-технику, что-то искали в озере. По слухам сельчан ее интересовала карета с золотом. Нашли они ее или нет, но утром ее и рабочих уже не было.
Степок — село в Україні, в Андрушівському районі Житомирської області. Населення становить 678 осіб.
Перші поселенці знайшли між лісами велику долину, на якій не було багато дерев і чагарників, ця земля була зручна для обробітку. Нагадувала степ. Але через те, що ця долина була невеликих розмірів, то поселенці назвали її «степок». Пізніше ця назва поширилась і на поселення, яке тут з'явилося.
Перші писемні згадки про село відносяться до 1741 року, хоч виникло воно раніше.
В середині XIX століття село поділялося на кутки, які називалися: Рокитенці, Голишівка, Норіни, Городище, Турчин-шпиль. Проживало у 1863 році в селі 916 чоловік, з них — 850 українців, 55 поляків і 11 євреїв. Належало село до володінь Владислава Грушецького.
Церква тут Різдва-Богородична, дерев'яна. Мала 38 десятин землі. Побудована була на місці старішої у 1847 році на кошти поміщика Діонісія Ячевського, якому належало село Степок в ті часи.
Село розташоване за 18 км на північний схід від районного центру м. Андрушівки на та за 2,5 км від залізничної станції. Чисельність населення через 100 років майже не змінилася, а в 1973 році становила 1128 чоловік, вони проживали в 356 дворах.
23січня 2015 року в приміщенні Червоненської селищної ради розпочалася зустріч-бесіда осіб, запрошених для проведення на території сільської ради заходів комплексного пожежно-профілактичного відпрацювання. Ящук Юрій Валентинович, голова селищно їради, розподілив учасників по робочих групах. Групи, пройшлись по заздалегідь складених списках адресів родин, які вимагають уваги, по оселям та подвір’ям. До прошарку, який потребує підвищеної уваги потрапили багатодітні сім’ї, самотні пенсіонери, неблагонадійні особи. На місці, господарям була надана консультативна допомога, роз’яснення ризиків, перевірені умови побуту, висунуто вимоги до підтримання пожежної безпеки. Особливу увагу комісія звертала на стан печей та димарів, на умови їх експлуатації. І не дарма. Так, як значна кількість загорань сталася через несправні печі або порушення правил їх експлуатації.
Учасники акції відвідали оселі у селі, поспілкувалися з кожною людиною, яку зустріли по дорозі. Було роздано 300 екземплярів інформаційних листівок та експрес-інформацій. За словами голови сільської ради, акція мала велике значення, збентежила громадську думку, було надано практичну допомогу окремим верствам населення по усуненню недоліків, які впливали на забезпечення протипожежної безпеки осель.
Андрушівський РС Управління ДСНС України у Житомирській області
Днями відбувся щорічний благодійний вечір колядок.
Перед початком вечора зі сцени пролунала Вічна пам'ять в першу чергу нашому земляку, відомому поету, письменнику, композитору заслуженому працівнику Культури – Володимиру Федоровичу Шинкаруку, а також воїнам які загинули в зоні АТО.
В благодійному вечорі колядок приймали участь церковні хори Андрушівського благочиння, діти з школи мистецтв, а також хоровий склад Андрушівського Будинку Культури, - про це повідомляють у прес-службі Андрушівського благочиння.
Щорічний захід проводиться для оздоровлення дітей сиріт, в першу чергу тих, чиї батьки загинули в зоні АТО, які будуть відправленні в оздоровчі санаторії, де проводяться різні заходи, в яких священики підносять духовний розвиток дитини, проводиться повне обстеження і лікування дітей і багато інших загодів.
Ми повинні підтримувати таких дітей сиріт, тому що вони ті, які позбавленні батьківського тепла і любові, можливо так Господь стукає в наші серця, щоб ми піклувались про них, і в подяу за нашу доброту Господь допоможе нам в наших життєвих негараздах. Значить і для того в світі потрібні такі діти, щоб людина не забувала, що ми всі гості в цьому світі, і коли ми разом думаємо про таких дітей, то ми даємо їм шанс на майбутнє, в якому вони будуть здоровими, щасливими і повноцінно сформованими православними християнинами!
З початку 2015 року в Андрушівському районі зафіксовано 7 пожеж, що значно більше ніж в 2014 році. Побічний збиток від пожеж в 2015 році вже становить – 175 087 грн.
Тільки в період з 12 по 19 січня сталося 3 пожежі, дві з них виникли через порушення правил експлуатації пічного опалення.
Андрушівський районний сектор нагадує жителям району правила користування пічним опаленням:
- опалювальні установки повинні відповідати протипожежним вимогам, будівельним нормам та іншим нормативним актам;
- повітронагрівальні та опалювальні прилади повинні розміщуватися так, щоб до них був забезпечений вільний доступ для огляду й очищення;
- очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом всього опалювального сезону, а опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці;
- печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступи) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм не менше 38 см. від дерев’яних конструкцій перекриття горища.;
-відстань від печі до товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м., а від топкових отворів – не менше 1,25 м.;
- біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі повинен бути металевий лист розміром не менш 0,5х0,7 м;
- на горищах усі димові труби й стіни, в яких проходять димові канали, мають бути оштукатурені.
Андрушівський РС Управління ДСНС України у Житомирській області
У зв'язку зі святкуванням Водохреща 19 січня, Андрушівський районний сектор Управління ДСНС України у Житомирській області звертається з застереженням бути вкрай обережними, перебуваючи поблизу водних об'єктів під час святкування. Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу водойми, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний. Дотримуйтесь елементарних правил безпеки поводження на воді, тривале перебування у річці призводить до переохолодження організму, в людини може виникнути судома, припиняється дихання, можлива втрата свідомості. Обов’язково візьміть з собою теплий одяг, щоби мати змогу після купання обтертися насухо і переодягтись. Нехай Ваш відпочинок буде радісним, приємним, а головне – безпечним!
Щоб ритуал духовного відродження не став причиною фізичного занепаду, слід усвідомити норми безпечної поведінки під час святкування Водохрещення Господня, яке православні та греко-католики традиційно відзначають 19 січня, для чого в кризі прорубують ополонку і, після освячення, повністю занурюються у крижану воду.
Вважається, що освячена в цей день вода має цілющі властивості і справляє благодійний вплив на душевний та фізичний стан людини. Уже, сам акт занурення в крижану воду є свідченням сили волі, хоробрості і прагнення до покращення фізичного та духовного стану.
Та інколи, особливо у «святковому стані», люди стрибають в ополонку скоріше заради бездумного, показного геройства чи випендру, аніж – самовдосконалення. Подібні спроби нібито очищення, найчастіше й призводять до трагічних наслідків. І взагалі, зловживати подібним оздоровленням не варто. Більш того, не слід нехтувати рекомендаціями і застереженнями лікарів та дотримуватися певних правил.
По-перше, перед купанням обов’язково слід пробігтися, адже організм має розігрітися. По-друге, перебування в холодній воді понад 20 секунд має далеко не цілющі властивості. Третини хвилини цілком достатньо, щоб організм не тільки не змерз, але й зігрівся, і в кров «викинулися» гормони, які мають протизапальну дію.
Після занурення обов’язково треба розтертися рушником і зігрітися гарячим чаєм, або більш міцним напоєм в невеликій (100 грамів) кількості. І головне, займатися подібним екстримом – під наглядом медичного працівника.
Стосовно застережень, слід зазначити що під впливом холоду в організмі звужуються судини, збільшується частота серцевих скорочень, а це – пряма дорога до інсультів та інфарктів. І хоча лікарі, в цілому, погоджуються з тим, що короткочасне занурення в холодну воду корисне, застерігають від цього людей з певними вадами здоров’я, схильними до впливу холодової алергії – забороняють взагалі. Отже перед тим, як поринути в обійми крижаної води радимо завітати до лікаря і заручитися його згодою.
На випадок, якщо все ж таки доведеться надати допомогу потерпілому за відсутності медичного працівника, слід зробити наступне: якомога швидше укрити потерпілого від вітру і холоду; замінити мокрий одяг; якщо необхідно, зробити штучне дихання та непрямий масаж серця; по-можливості дати йому гарячу їжу і питво. Ні в якому разі не намагайтеся відігріти таку людину гарячою водою чи вогнем!
Андрушівський РС Управління ДСНС України У Житомирській області
19 січня - Водохрещення. Під час його святкування на водоймах збирається велика кількість людей, а крига може не набрати достатньої міцності у зв’язку з перепадами температури. Тому начальник Управління ДСНС у Житомирській області Ігор Нікітчук звертається до усіх громадян із проханням бути уважними та вкрай обережними перебуваючи на водоймах та поблизу них.
У жодному разі не занурюйтесь у воду в стані алкогольного сп`яніння! Окреме прохання до батьків: не відпускати своїх дітей гратися до водойм чи кататися поблизу них на санчатах, ковзанах або спускатися зі схилів!
У жодному разі не виходьте на тонкий лід. Перш ніж ступити на нього, переконайтесь, що він міцний. Але категорично забороняється робити це ударами ніг! Місця, де лід неміцний, видно здалеку: ці ділянки темніші. Зазвичай тонким лід буває поблизу берегів, кущів, у гирлах стічних вод і місць, де б’ють джерела. Тонкий він і там, де б’ють ключі, де швидка течія або струмок впадає в річку. Під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Якщо ви опинились на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду.
Безпечним вважається: для одного пішохода – лід блакитного відтінку, товщиною не менше 7 см; для обладнання ковзанки – не менше 10 – 12 см (масове катання – 25 см). Масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше 15 см.
Також закликаємо громадян бути обережними під час морозів і берегти себе від переохолодження. Найголовніше – не вживати алкогольних напоїв, алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, і в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. А людям похилого віку у період морозів краще утриматися від тривалого перебування на вулиці.
Цінуйте своє здоров`я та життя, відпочиваючи безпечно!
Ігор Нікітчук, начальник У ДСНС України у Житомирській області
За 2014 рік Андрушівським центром надання адміністративних послуг відповідно до місячних планів роботи відділу проведена відповідна робота:
- кількість затверджених інформаційних та технологічних карток – 51;
- кількість звернень до ЦНАП – 723, в т.ч. до державного адміністратора (ДЦ) – 7;
- кількість наданих результатів надання адмінпослуг через ЦНАП – 694, в т.ч. документів дозвільного характеру виданих державним адміністратором – 7;
- кількість прийнятих декларацій державним адміністратором – 5;
- кількість відмов у реєстрації декларацій – 0;
- кількість наданих консультацій ЦНАП – 136, ДЦ – 45.
За звітний період до ЦНАПу подавались заяви особисто суб’єктами звернень. Про результати надання адміністративних послуг суб’єктам звернень повідомлялось по телефону. Отримання результату адміністративної послуги проводилось особисто суб’єктами звернень.
Протягом року забезпечувалось своєчасне надання адміністративних послуг суб’єктам звернень. Додержувались строки розгляду звернень та прийняття відповідних рішень.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 523-р від 16.05.2014 року «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» з 01 жовтня 2014 року через Центр надання адміністративних послуг надаються послуги Андрушівського районного сектора управління державної міграційної служби. Налагоджено продуктивну роботу між ЦНАПом та Міграційною службою по наданню адміністративних послуг визначених у розпорядженні КМУ.
Проведена відповідна робота щодо надання, з 01.01.2015 року, адміністративних послуг відділу Держземагентства в Андрушівському районі через Центр надання адміністративних послуг. Відпрацьовані інформаційні, технологічні картки та підготовлені зразки заяв по кожній послузі відділу Держземагентства.
Підготовлені та облаштовані робочі місця для представників відділу Держземагентства та районного управління юстиції по прийому громадян у приміщенні ЦНАПу.
Начальник відділу з питань надання адміністративних послуг П.О.Салійчук
Звертаюсь до Вас з приводу стрімкого зростання кількості пожеж та їх трагічних наслідків. Незважаючи на заходи, запроваджені рятувальними службами області, через грубе порушення правил пожежної безпеки протягом року на Житомирщині сталося 2511 пожеж (для порівняння торік їх кількість становила 1812). У вогні загинуло 105 осіб (!), що на 11 більше ніж минулоріч.
Лише протягом останнього тижня майже щодня гинули люди на пожежах. Окрім того наприкінці року сумна статистика поповнилась випадками групової загибелі мешканців області. Так, 19-20 грудня в області сталося дві надзвичайні ситуації – на двох пожежах у Червоноармійському та Володарсько-Волинському районах загинуло загалом 6 осіб.
Прикро, але доводиться визнати, що більшість постраждалих від вогню – це особи у стані алкогольного сп’яніння. До цього стану додайте паління і традиційну нездатність контролювати ситуацію – і от маємо усі чинники для трагедій. Найстрашніше, що п’яні курці становлять небезпеку не тільки для власного життя, а й для оточуючих.
Серед останніх випадків загибелі на пожежі – надзвичайна подія, що сталася в смт. Іршанськ Володарсько-Волинського району. Під час ліквідації загоряння в оселі вогнеборці виявили тіло 66-річного господаря. Дідусь проживав сам, а після важкої хвороби ще й ледве пересувався. Як стверджують сусіди, він зловживав алкогольними напоями та постійно палив цигарки прямо у кімнаті. Під час пожежі, в ній і був виявлений осередок загоряння. За попередньою версією займання сталося через необережне поводження з вогнем.
Таких жахливих прикладів можна навести дуже багато. Чомусь люди не хочуть усвідомити того, що власна безпека залежить тільки від них самих. І ця фраза – не гасло, а життєва необхідність.
Не останнє місце займає кількість пожеж від електрообладнання. Наприкінці грудня на Житомирщину прийшли справжні холоди, що змушують нас клопітливо обігрівати наші домівки. Однак недбале поводження з електроприладами може призвести до біди.
За для того, щоб вберегтися від лиха, рятувальники просять дотримуватися вимог пожежної безпеки в побуті та на виробництві. Дослухайтеся до порад фахівців:
-Якщо у вашому житлі холодно, використовуйте для опалювання приміщень тільки електрообігрівачі заводського виробництва, найкраще підійдуть масляні радіатори.
-Водночас не перевантажуйте електромережу, вмикаючи одночасно кілька потужних споживачів електроенергії, побутових приладів.
-Щоб запобігти пожежі у приватних будинках, насамперед огляньте печі та димарі: чи справні вони, чи не мають тріщин, а також обов’язково звільнить їх від торішньої сажі.
-Не паліть у ліжку, особливо у стані алкогольного сп’яніння.
-Поясніть дітям, як вберегтись від біди, ніколи не доручайте їм наглядати за печами, що топляться, не залишайте наодинці з увімкненими електрообігрівачами, розкажіть правила поведінки при пожежі. Ховайте у недоступних для дітей місцях сірники чи інші небезпечні речі, що можуть викликати дитячу цікавість. І станьте власним прикладом для дітей з питань дотримання правил безпеки у побуті.
Будьте обачними, бережіть своє життя, майно і оточуючих від небезпеки виникнення пожеж!
Ігор Нікітчук, начальник Управління ДСНС України у Житомирській області